Tydzień przed MFO

Dokładnie za tydzień rozpocznie się moja przygoda z Międzynarodowym Festiwalem Opowiadania. 


Ponieważ jestem jedną z piętnastu osób nominowanych do nagrody głównej w konkursie pod hasłem "Obiecaj", oprócz festiwalowych spotkań z autorami, czeka mnie wiele innych atrakcji.

Co dokładnie?

Począwszy od środy, od rana do popołudnia, ja i pozostałe 14 osób będziemy uczestniczyć w warsztatach pisarskich prowadzonych przez krytyczkę literacką i pisarkę Ingę Iwasiów oraz poetę, tłumacza Dariusza Sośnickiego, który jest jednocześnie redaktorem pokonkursowej antologii Obiecaj. Nawiasem mówiąc, współpracę z redaktorem wspominam świetnie. Wiele się nauczyłam, wiele sobie uświadomiłam i obym częściej miała przyjemność pracować z takim fachowcem.

Prawdziwą gratką będą organizowane specjalnie dla nas zamknięte spotkania z gośćmi festiwalu. Będziemy mogli zadawać im pytania. Może macie pomysł na coś bardziej odkrywczego, niż: kiedy postanowił pan zostać pisarzem albo jak pan sobie radzi z brakiem weny?

Popołudnia i wieczory zapełnią otwarte dla wszystkich festiwalowe atrakcje, czyli panele dyskusyjne, spotkania z autorami, odczyty. Jeśli będziecie akurat we Wrocławiu, można posłuchać, co mają do powiedzenia takie osoby, jak Jakub Żulczyk, Filip Springer czy Jacek Hugo-Bader (plus wielu innych autorów z Polski i z zagranicy). Wstęp wolny.

W środę 30-go września, o godzinie 18:00 w Galerii BWA Dizajn, ul. Świdnicka 2-4, odbędzie się premiera antologii Obiecaj, podczas której będziemy czytać fragmenty naszych opowiadań. Będzie można też kupić książkę. Każdy z nas dostanie w łapę dyplom i parę ufundowanych przez sponsorów książek. Dla mnie bomba.

Najważniejsze wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę, 3-go października, w Starej Plebanii, plac Nankiera 17, kiedy to o godzinie 18:00 jeden z nominowanych w konkursie zainkasuje 5 000 PLN nagrody głównej. Mam pewien oczywisty typ, ale nie chcę zapeszyć ;-)

Tymczasem okładka antologii wygląda tak. Jakieś uwagi? Oszczędna, jak zwykle. Patriotyczna?


 W środku znajdziecie bio całej nominowanej do nagrody piętnastki, nasze odpowiedzi na pytania dotyczące sztuki pisania opowiadań i ulubionych twórców krótkich form oraz piętnaście opowiadań, w tym Syndrom sztokholmski Magdy Niziołek-Kiereckiej, zwyciężczyni poprzedniej edycji konkursu i mojej kumpeli z Autostop(y). Szczególnie cieszę się na to spotkanie i spędzony z Magdą czas. 

Ponieważ dostanę identyfikator prasowy, spodziewajcie się obszernej relacji reporterskiej.

Rany, został już tylko tydzień!

Wpadnij też na FB fanpage K.A. Kowalewska

Komentarze

  1. Spodziewamy się obszernej relacji reporterskiej!!!

    Pomysłu na niebanalne pytania do autorów nie mam. Ale wierzę, że na pewno COŚ wymyślisz.
    Ściskam Cię, Finalistko, i trzymam kciuki. :)
    H.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Haniu, super! Dzięki za dodatkową zachętę.

      Co do pytań: na szczęście został jeszcze tydzień. Mam czas, żeby się z tym przespać :-)

      Dzięki za kciuki. Twoja moc jest ze mną!

      Usuń
  2. Będę więc czekać na relację z tego wydarzenia.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, zapoznaj się z zasadami bloga :-)

Popularne posty