26 czerwca 2015

Czytanie z pożytecznym

...czyli jak wmówić innym, że czytanie to tylko marginalna czynność podczas wykonywania super ważnego, zdrowego, pożytecznego zadania - wykaz argumentów nie do obalenia.


Jeśli kochasz czytać, a groźbą, która działa na ciebie najskuteczniej jest "bo ci zabiorę książkę/czytnik/kartę do biblioteki", zapoznaj się z listą sytuacji, w których twoje czytanie będzie niepodważalne i w pełni usprawiedliwione.

1. Muszę uczyć się języków, żeby dostać lepszą pracę - super pożyteczna wymówka. Przecież nikt nie podważy twojego zaangażowania w rozwijanie umiejętności zawodowych. Jak to się ma do książek? Zaopatrujesz się w audiobook w języku obcym. Według doniesień mojej koleżanki po piórze najlepsze są audiobooki w języku francuskim, przypominające słuchowiska, gdzie nagrywany jest nawet taki detal, jak dzwonek telefonu. 

Uwaga: Upewnij się, czy to nie mąż dzwoni z informacją, że zostanie do późna w pracy i nie może odebrać dziecka z przedszkola.


2. Z przyjemnością posprzątam cały dom - ten argument nie wymaga uzasadnienia. Jak to się ma do książki? Tak samo, jak punkt poprzedni. Zaopatrujesz się w audiobook, włączasz i masz dwie wolne ręce do sprzątania.

Uwaga: Zachować szczególną ostrożność przy pracy ze środkami chemicznymi i z kuchenką.


3. Spacer, czyli każdego dnia chociaż trochę ruchu - świetna wymówka dla posiadaczy czytników, którzy już noszą okulary i nie martwi ich dalsze pogorszenie wzroku. Czytnik jest lekki i wygodny, mieści się w jednej dłoni. Oko ludzkie to swojego rodzaju obiektyw szerokokątny, dlatego nie należy się bać nadchodzących z przeciwka osób ani kończących się chodników. Bez problemu widzimy wszystko dookoła.

Uwaga: Wymówka spacerowa nie działa w Rio de Janeiro, gdzie czytanie na dworze może zakończyć się utratą czytnika na rzecz ulicznego złodzieja.


czytnik Kindle


4. W zdrowym ciele zdrowy duch - czyli argument dla  zaawansowanych sportowców. Znów wymagany jest czytnik. Większość sprzętów cardio (bieżnia, orbitrek, rower) posiada panel z niewielką półeczką, na której możemy postawić czytnik. Oficjalnie dbamy o formę na mundial.

Uwaga: Przed uruchomieniem maszyny, powiększ odpowiednio czcionkę. Potem może być za późno, zwłaszcza, gdy ockniesz się na glebie, po tym jak próbowałeś zmienić ustawienia w trakcie biegu.

5. Wynieśmy się za miasto! Przyda nam się przestrzeń, powietrze! - Gdy twój partner się na to zgodzi, zwycięstwo masz w kieszeni. Wyobraź sobie te godziny spędzane w pociągu na dojazdach do pracy. Ten wyjątkowy czas: ty i twoja ukochana na "k".

Uwaga: Kontroluj, na jakiej stacji zatrzymuje się pociąg, żeby nie ocknąć się we Włocławku.

6. A co zrobimy, gdy wyłączą prąd? - jeśli twój partner w czasie przerw w dostawie prądu cierpi na brak telewizora czy komputera, jego strata. Za to ty zostaniesz bohaterem w swoim domu, włączając ukochanego Kindle'a Paperwhite'a i rozświetlając nim egipskie ciemności!

A Wy jakie macie wymówki?

Ja muszę poszukać takiej, która pozwoli mi na bezkarne wymyślanie kolejnego kretyńskiego zestawienia :-)


Wpadnij też na FB fanpage K.A. Kowalewska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, zapoznaj się z zasadami bloga :-)