Oficjalna data premiery!

Stało się. Choć kruche ego wolałoby odwlekać tę chwilę jak najdłużej, choć obawa przed tym, jak książka zostanie przyjęta, czy ktokolwiek ją kupi, czy komukolwiek się spodoba, czy znajomi nie będą starali się być przesadnie mili, data premiery Pijanego skryby już została ustalona.

Kowalewska
Autor okładki: Maciej Kaźmierczak
Jest to najbliższy wtorek, 25 listopada 2014 r. Zapamiętam tę datę do końca życia. Pewnie nawet lepiej niż datę własnego ślubu, którą to od czasu do czasu muszę podglądać na obrączce. Z tym grawerem to był jednak dobry pomysł.

Mam nadzieję, że Was nie rozczaruję. Jeśli liczycie na rozrywkę, humor, przygodę, bohaterów z krwi i kości, szybką akcję, postaram się dostarczyć Wam właśnie tego. Jeśli wolicie się bawić, zamiast pochylić nisko nad przełomowym dziełem, prawdopodobnie traficie pod właściwy adres.

Lubię tę książkę, lubię moich bohaterów, lubię rozrywkę. Nigdy nie kreowałam się na kogoś, kim nie jestem i nikomu nie będę wciskać kitu, że moją twórczością planuję zdobyć nagrodę literacką. Pisanie po prostu sprawia mi przyjemność, a bawienie ludzi jeszcze większą. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie, że się ze mną pośmiejecie.

Mój bohater ma na imię Maciek. Jest facetem łączącym w sobie cechy różnych postaci, które lubię. Ba! Posiada nawet kilka moich cech charakteru (które lubię lub nie ;-) ).

Co jeszcze?

Bycie Maćkiem to łatwizna. Wystarczy żyć ze spadku, mieć dobrze zbudowanego kumpla, wracać do domu nad ranem i podrywać dziewczyny o dziwnym głosie. Aha, i wypiąć się na rodzinę. Lecz gdzieś w środku imprezy, gdzieś między Brzeską a Targową, ktoś robi Maćkowi kuku, ktoś okrada mieszkanie, ktoś zostawia mu list. A to dopiero początek kłopotów.
Wyjście z tarapatów ma zapewnić makieta, latynoska córka polskiego Amerykanina i podróż do przeszłości. Kto wygra bitwę na kury? Co skrywa pudełko od przekupki ze Zgierza? Co łączy punk rocka z wojskiem polskim? Kim jest człowiek w gumofilcach? Jak klątwa voodoo działa na odległość? Co można ukryć w męskich spodniach?
Na te i inne pytania odpowie Maciek i jego ekipa komorników. 

 Gorąco zapraszam do świata Maćka już w najbliższy wtorek!

Komentarze

  1. Bardzo dziękuję za lajki. Mam nadzieję, że zajrzycie do sklepów i będziemy mieli o czym dyskutować :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, zapoznaj się z zasadami bloga :-)