6 października 2014

Wynik głosowania na okładkę!

Jury I, tj. Wydawca i Autorka (zaraz, zaraz, przecież chodzi o mnie :-) ) - Kasia, przy pomocy Jury II, czyli czytelników i facebookowych przyjaciół, zdecydowało, że zwycięzcą konkursu na okładkę jest Maciej Kaźmierczak i jego "okładka z kurą".

Maciej Kaźnierczak

Czy wybór był trudny? Czy wynik jest zaskakujący? Nie. Ta okładka jest doskonała w każdym calu.

Przytoczę to, co napisałam na stronie Pijanego skryby:

Czuję, jakby Maciej znał mnie od piaskownicy. Idealnie wstrzelił się w mój sposób myślenia. Zachwyciłam się kurą z wytrzeszczonym okiem, trampkami, czcionką, kolorystyką! Wszystkim! Gdybym nie wiedziała, o czym jest książka, wykupiłabym cały nakład i wytapetowała sobie okładkami pokój:-)

A nawet jeśli nie, to wydrukuję na ładnym papierze i powieszę w ramce na ścianie. Okładka jest cudowna.

Sądząc po druzgocącej liczbie głosów oddanych na projekt Macieja, też nie macie co do tego wątpliwości.  


Wiem, że waszym zainteresowaniem cieszyły się również inne propozycje. W tym miejscu serdecznie dziękuję pozostałym autorom projektów. Wasze okładki też są świetne, ale tylko Maciej zajrzał w głąb mnie. Nie zna mnie, nie widział mnie na oczy, a jednak na podstawie mglistych wskazówek, własnej interpretacji i wyobraźni zaproponował coś, na widok czego mogłam powiedzieć "przecież to o mnie!". 

Dziękuję wszystkim za pomoc w głosowaniu, za pracę włożoną projekty, gratuluję Maciejowi i przerzucam siły na dalszą pracę nad książką. 

Do przeczytania w tym roku!

Ps. Można się jeszcze zastanowić nad pewnymi zbiegami okoliczności. Otóż mój główny bohater ma przecież na imię Maciej. W dodatku w dzieciństwie, w rodzinnej miejscowości, której wiele cech możecie odnaleźć w powieści, miałam kiedyś kumpla. Nazywał się Maciej Kaźmierczak. Czy to cokolwiek znaczy? Nie wiem. W każdym razie pozdrawiam wszystkich trzech Maćków ;-)

1 komentarz:

  1. wprawdzie trawi mnie zawodowa zawiść - moja okładka przepadła - ale muszę przyznać, że Maciej bardziej się postarał:)

    OdpowiedzUsuń

Zanim skomentujesz, zapoznaj się z zasadami bloga :-)