Japończycy na pomoc czytającym w wannie

Portal booklips.pl opublikował artykuł na temat japońskiego wynalazku, jakim jest specjalna okładka umożliwiająca czytanie książek w wannie.  

Japończycy wyprodukowali wodoodporną okładkę na książki dla lubiących czytać w wannie

Okładka to może nie najlepsze określenie, ponieważ budową przypomina raczej poduszkę jaśka, nadmuchiwaną jak piłka plażowa. Umieszczamy w środku książkę, nadmuchujemy i voila! Możemy ją nawet bezkarnie upuścić do wody, ponieważ będzie unosić się po powierzchni niczym materac po jeziorze.

A jak będę przekładać strony? - spytacie. 

Japońscy wynalazcy pomyśleli również o tym. U podstawy poduszki-okładki umieszczone są specjalne wypustki, w które wkładamy kciuki, by swobodnie manipulować kartkami.

Urządzenie nazywa się You-Bumi (Literatura kąpielowa). Z jednej strony jest, rzecz jasna, przezroczyste, z drugiej jasnoniebieskie i, jak dla mnie, prezentuje się tak sobie. Jakoś nigdy nie miałam problemu z czytaniem w wannie. Zdarzyło mi się może dwa razy umoczyć róg gazety. Nie widzę więc konieczności korzystania z takiego narzędzia, chyba że dla szpanu. Ale przed kim szpanować w wannie?

Wadą urządzenia jest to, że nie nadaje się do czytników, a że czytam książki głównie na czytniku, You-Bumi jest mi zbędne.

Tymczasem mój czytnik ma zakaz wchodzenia do wanny, zwłaszcza że mogę się pochwalić bogatą historią chrzczenia płynami urządzeń elektronicznych typu laptop ;-)

Zakup do przemyślenia.Komentarze